logo

16 Ağustos 2012

AHMEDİNEJAD’IN KONUŞMASI

AHMEDİNEJAD’IN KONUŞMASI

İslami İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, sultacı güçlerin komploları ve oyunlarına karşı  bölge  halklarının, birlik, beraberlik dayanışmasının zaruret olduğunu söyledi.

 

EMPERYALİST ÜLKELER, DİKTATÖRLÜĞÜN, ADALETSİZLİĞİN KAYNAĞIDIR

 

İslam işbirliği örgütü liderleri olağanüstü, Mekke zirvesinde konuşan İslami İran Cumhurbaşkanı  Mahmud Ahmedinejad ,  bölge ülkeleri kendi sorunlarını çözüp, görüş ayrılıklarını gidermeli  hatırlatması yaparak, “emperyalist ülkeler, bölge halklarına demokrasi ve özgürlük dersi veremezler çünkü, bu emperyalist ülkeler, diktatörlüğün, adaletsizliğin kaynağıdır. Halklara hiç acımıyorlar” diye konuştu.

Emperyalist ülkelerin yönetim iradesini kaybettiklerini ve insan topluluklarına da ağır zararlar verdiklerini hatırlatan İslami İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad  bölge ülkeleri, değişim söylemleri, demokrasi  ve özgürlük söylemleriyle, emperyalist güçlerin hedeflerine hizmet etmemelidirler hatırlatmasında bulundu.

Amerikan emperyalist siyasetlerinde değişim söylemleriyle iş başına gelenlerin de, reform ve değişim yerine, bölge hükümetleri üzerine sulta kurma, İslam dünyasını kontrol altına alma siyasetleri izledi. Halkların ve hükümetlerin istekleri yerine, Ortadoğu bölgesinde değişim söylemlerini  hayata geçirmeye başladı diye konuştu.

İslami İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad,  sultacı güçlerin, Amerika’da olduğu gibi Avrupa ülkelerinin bir çoğunda da,  ekonomik merkezler, kitle iletişim araçlarını kontrol altında tuttuğunu  ve bölge ülkelerin servetlerini kaynaklarını Yağlamamak, dünya’ya daha fazla hakim olmak  istediklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, bölge ülkeleri arasında gerilimin tırmanmasının üzüntü verici olduğunu hatırlatarak, düşmanlar,  bölge halklarına karşı komplolar düzenliyor, oyunları sahneliyor. Bu konuda da başarılı oluyorlar çünkü,  bazı ülkeler düşmanların tuzağına düşmüşlerdir diye konuştu.

 

SİYONİST REJİM KANSER TÜMÖRÜDÜR

 

Siyonist rejimin, bölgede kanser tümörü olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Ahmedinejad bölge ülkelerin bütün sorunları siyonist rejimin varlığından kaynaklanmaktadır.  ABD’nin desteğiyle,  bölge ülkeleri ve Filistin halkına karşı cinayetler işlemektedir dedi ve “başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin’e destek vermekteyiz. Filistin toprakları bütün Filistin halkının malıdır. Onların özgür oylarıyla siyonistler , Filistin topraklarından  bir karışına  bile hakimiyet kuramaz” diye konuştu.

İslami İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, sultacı güçlerin kandırması, yalanları ve işlenen cinayetlerin unutulmaması gerektiğini belirterek,  işgalci siyonistler, yapay rejimlerle silah zoruyla baskıyla, Ortadoğu bölgesini kontrol altında tutmak istemektedirler.  Halkların ve hükümetlerin haklarını ayaklar altına almaktadırlar dedi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad dünya Kudüs günü yürüyüşlerinin  müslümanların gövde gösterisi olduğunu hatırlatarak, “bölgede yaşanan gelişmeler ve var olan sorunlar, yabancıların müdahalesi olmaksızın çözülmeli.  Aksi halde bölge halkları zarar görür” ifadesini kullandı.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ